Darmowa reklama w Google cz. 1 – fotografia wnętrz i produktów

Jak zdobyć szybko nowych klientów dzięki zdjęciom wnętrz i produktów oraz bezpłatnym narzędziom Google

Masz własną firmę? Chcesz zdobyć jeszcze więcej klientów? Zależy Ci, aby klienci mogli łatwo trafić do Twojej firmy?

Fotografia wnętrz salonu kosmetycznegoPrzedstawiamy pierwszą część poradnika o tym, jak zwiększyć skuteczność pozyskiwania nowych klientów. Naszym celem jest szerzenie świadomości jak ważne w pozyskiwaniu klientów są zdjęcia.
Jeśli wiesz, że decydując się na zakup czegokolwiek, najpierw oceniasz oczami produkt lub usługę, to w przypadku Twojego klienta wygląda to identycznie. Zanim klient nabierze zaufania do Twojej firmy, w pierwszej kolejności sprawdzi ją w internecie, zapozna się ze zdjęciami wnętrz, produktów, wykonywanej usługi, a dopiero w następnej kolejności zacznie zagłębiać się w ofertę tekstową. Dysponując już niewielką wiedzą na temat dzisiejszych możliwości jakie oferują bezpłatne narzędzia Google można zwiększyć ilość klientów kilkukrotnie.

Lokal usługowy, sklep, punkt stacjonarny – zdjęcia reklamowe

Jeśli posiadasz sklep stacjonarny lub lokal usługowy, który mogą odwiedzić Twoi klienci, zadbaj o to, aby jeszcze przed wizytą mogli oni nabrać zaufania do Twoich usług lub zapoznać się z produktami poprzez internet.

Fotografia wnętrz GdańskObecnie największa skuteczność pozyskiwania potencjalnego klienta jest poprzez prezentację swojej oferty w internecie. Potencjalny klient może przeglądać reklamę Twojego sklepu w czasie kiedy Ty odpoczywasz.

W takiej sytuacji bardzo skuteczne są zdjęcia tego, co oferujesz oraz to jak wygląda Twój sklep lub salon usługowy (w części dostępnej dla klienta).

Bezpłatna wizytówka w Google

Wykorzystując bezpłatne narzędzie reklamowe od Google jakim jest wizytówka na mapach Google możesz zyskać wzrost zainteresowania ofertą kilkukrotnie. Wystarczą odpowiednie zdjęcia wnętrz, produktów lub usługi w trakcie jej wykonywania. W ten sposób rozbudzisz zainteresowanie klienta Twoimi usługami.

Wizytówka w Google ma wiele możliwości. Oznaczenie dokładnej lokalizacji na mapie to dopiero początek. Ponadto jeśli uzupełnisz dane w postaci godzin otwarcia, linku do strony internetowej firmy, opiszesz w skrócie czym się zajmujesz wybierając przy tym odpowiednią kategorię usług to już znacznie zwiększysz szansę na znalezienie Twojej firmy wśród wielu innych działalności.

Dodaj zdjęcia wnętrz lub produktów do wizytówki w Google

Kolejnym etapem jest dodanie zdjęć. Zdjęcia wnętrz możesz wykonać samodzielnie lub możesz skorzystać z naszych usług. O tym jak wykonać samodzielnie zdjęcia opisujemy na naszym blogu poświęconym fotografii wnętrz. Jeśli Fotografia apartamentów Gdańskjednak uważasz, że sprawy fotograficzne lepiej jest powierzyć profesjonaliście, zapoznaj się z naszą ofertą fotografii wnętrz.

W przypadku Twoich usług mogą okazać się istotne również zdjęcia produktów, które sprzedajesz. Wyróżnij ze swojej oferty, te które uważasz, że są najlepsze i mają największe zainteresowanie lub takie, które są najbardziej poszukiwane i również dodaj je do wizytówki Google. Tak jak w przypadku fotografii wnętrz, tak i tutaj możesz wykonać zdjęcia we własnym zakresie lub zlecić to zadanie nam.

Jeśli charakter działania Twojej firmy wymaga pokazania usług w trakcie ich wykonywania, również warto jest zaprezentować to w swojej darmowej reklamie. W takim przypadku jednak zalecamy skorzystać z naszych usług ze względu na to, że do wykonania tego w odpowiedni, reklamowy sposób wymagane przeważnie jest dodatkowe oświetlenie.

Biznes internetowy, bez lokalu i bez możliwości odwiedzenia Twojej firmy przez klienta

Być może prowadzisz biznes internetowy, a Twoją usługą jest sprzedaż produktów. Nie przeszkadza to, w pokazaniu Twoim klientom tego, jak wygląda Twoje miejsce pracy. Możesz uwzględnić na zdjęciach swoje zadbane i uporządkowane miejsce do pracy przy komputerze, z którego obsługujesz zamówienia. Jeśli posiadasz magazyn produktów, gotowych do wysyłki również dobrym pomysłem jest ich pokazanie. Zbudujesz u klienta wyobrażenie, że towar faktycznie jesteś w stanie wysłać natychmiastowo.

Dodatkowo możesz wykonać zdjęcia swojej osoby. Jest to dodatkowy czynnik wspomagający wzrost poziomy zaufania do Ciebie i Twojej firmy. Fotografia biznesowa jest w Polsce coraz bardziej popularna i zaczyna stawać się standardem. Takie zdjęcia nadają się głównie na Twoją stronę internetową jednak mogą stanowić również dodatek do strony firmowej w Google.

W przypadku prowadzenia sprzedaży przez internet najbardziej istotne będzie jednak zaprezentowanie zdjęć produktów lub usługi. W takiej sytuacji również warto znaleźć się na mapach Google wraz w pełni uzupełnioną wizytówką. Wiele osób myśli, że jeśli posiada biznes bez lokalu stacjonarnego to nie powinny się one znaleźć na mapach. Jest to błędne myślenie ponieważ jeśli zadbasz o to, aby wizytówka była kompletna i zawierała informację o tym, że działasz wysyłkowo lub zdalnie, klient będzie wiedział, że kontakt z Twoją firmą odbywa się jedynie poprzez e-mail lub telefon. Ułatwisz w ten sposób znalezienie Twojej firmy podczas wyszukiwania usług.

Podsumowanie:

Bez względu na to, czy prowadzisz firmę w sklepie stacjonarnym czy wysyłkowym lub jeśli są to usługi zawsze warto Zdjęcia wnętrz Gdańskzainwestować w odpowiednią prezentację swojej oferty wykorzystując do tego zdjęcia. Głównie w ten sposób w pierwszej kolejności zdobędziesz zainteresowanie klienta.

Jeśli do tej pory nie wykorzystujesz bezpłatnych możliwości oferowanych przez Google, to jest to najlepszy moment na Twój pierwszy krok. Pomożemy Ci, jak szybko i skutecznie przejść przez kolejne kroki, aby Twoja firma zdobyła mnóstwo nowych klientów.

Skontaktuj się teraz z nami w celu omówienia Twoich potrzeb aby firma, którą prowadzisz była lepiej widoczna dla użytkowników internetu. Możemy wykonać dla Ciebie fotografię wnętrz, fotografię produktów oraz fotografię biznesową. Tel. 535 807 760 lub e-mail swietokrzyska@2style.pl

W kolejnych wpisach dowiesz się m.in.:

  • jak Twoja firma może znaleźć się na mapie Google i dlaczego jest to ważne
  • co powinno znaleźć się w darmowej reklamie na Google oraz jakie materiału i treści do tego potrzebujesz
  • jak wykonać samemu zdjęcia wnętrz lub zdjęcia produktów, które mogą stanowić świetne uzupełnienie darmowej reklamy w Google
  • przedstawimy większość darmowych narzędzi Google, które znacznie podniosą widoczność Twojej firmy w internecie
  • oraz wiele innych tematów

 

Dodaj komentarz