Często zadawane pytania – FAQ

Wybierz temat, który Cię interesuje:

Zdjęcia do dokumentów – pytania ogólne
Druk zdjęć – jak zamawiać
Druk zdjęć – terminy realizacji
Druk zdjęć – pytania ogólne
Kolaże ze zdjęć – ile zdjęć jest potrzebnych do wykonania kolażu?
Sesje fotograficzne – terminy i czas realizacji
Sesje fotograficzne – pytania ogólne
Skanowanie – pytania ogólne


Zdjęcia do dokumentów

Jeśli potrzebujesz wykonać zdjęcie do dokumentów w 10 minut, a jesteś w okolicy naszego zakładu fotograficznego w Gdańsku na ul. Świętokrzyskiej 60, przejdź na stronę zdjęcia do dokumentów.

Ile potrzebnych jest zdjęć do dowodu osobistego?

  • wg informacji z dnia 12 czerwca 2018 wymagane jest jedno zdjęcie do złożenia w Urzędzie Miasta wniosku o wydanie dowodu osobistego
  • wniosek o wydanie dowodu złożyć można również przez internet – przy wykonaniu zdjęcia w naszym zakładzie fotograficznym poproś o dostęp do zdjęcia w pliku cyfrowym przygotowanym wg wymogów Urzędu

Ile potrzebnych jest zdjęć do paszportu?

  • wg informacji z dnia 12 czerwca 2018 wymagane jest jedno zdjęcie do złożenia wniosku w Urzędzie Paszportowym (choć z naszych informacji wynika, że pobierane są dwa na czas wyrobienia paszportu, a przy odbiorze jedno ze zdjęć jest zwracane)
  • nie ma możliwości złożenia wniosku przez internet

Ile potrzebnych jest zdjęć do prawa jazdy?

  • wg informacji z dnia 12 czerwca 2018 wymagane jest jedno zdjęcie do złożenia wniosku o wydanie prawa jazdy

Czy zdjęcie do paszportu jest takie samo jak do dowodu osobistego i prawa jazdy?

  • Tak, to jest to samo zdjęcie

Czy mogę otrzymać plik cyfrowy wykonanego zdjęcia do dokumentów na e-mail?

  • zgodnie z wymogami RODO nie przesyłamy już zdjęć na e-mail natomiast istnieje możliwość otrzymania kodowanego dostępu do pliku na specjalnie do tego celu zabezpieczonym serwerze

Czy na zdjęcie do dowodu lub innych zdjęć do dokumentów trzeba się umawiać?

  • Na zdjęcia do dokumentów nie trzeba się umawiać – usługa przeważnie wykonywana jest w ciągu 10 minut w godzinach otwarcia naszego zakładu fotograficznego w Gdańsku na ul. Świętokrzyskiej 60

Czy można wykonać zdjęcia do dowodu lub paszportu noworodkowi?

  • Tak, wykonujemy zdjęcia osobom w każdym wieku – mamy w naszym studio przygotowane specjalne akcesoria wspomagające wykonanie zdjęć do dokumentów noworodkom.

Czy mogę zwrócić zdjęcia jak nie będą mi się podobać?

  • Dajemy 30-dniową Gwarancję Zadowolenia na wykonane przez nas zdjęcia do dokumentów. Tym samym jest to gwarancja, że zdjęcia przeznaczone do dowodu, paszportu, prawa jazdy, które mają określone wytyczne, co do ich wykonania, na pewno zostaną przyjęte przez urzędnika

Druk zdjęć

Jak zamawiać:

Czy mogę wysłać zdjęcia do druku na e-mail?

Tak, możesz do nas przesłać zdjęcia poprzez e-mail natomiast zachęcamy do składania zamówień przez nasz panel dostępny pod tym linkiem. Ponadto składając zamówienie w ten sposób, kolejne zamówienia sumują się, a Ty zbliżasz się w ten sposób do otrzymania Karty Stałego Klienta, która uprawnia do wielu zniżek.

Czy mogę wydrukować zdjęcia z telefonu?

Tak, jest to możliwe jednak pliki należy przesłać do nas na e-mail lub skorzystać z panelu zamówień dostępnego również na urządzenia przenośne. Nie podłączamy telefonów bezpośrednio do komputera.

Czy aby wydrukować zdjęcia mogę przyjść do punktu z pendrive?

Tak, możemy przyjąć zamówienie na pendrive. Zdjęcia są kopiowane na czas realizacji zamówienia, a pendrive oddajemy w dniu jego przyjęcia.

Czy mogę złożyć zamówienie na druk zdjęć przez internet?

Zdecydowanie jest to najlepszy sposób złożenia zamówienia. Należy przejść na stronę internetową z panelem zamówień druku zdjęć (dostępny na komputery i urządzenia przenośne). Następnie jednorazowo założyć konto i postępować wg kolejnych kroków aby złożyć zamówienie. Widząc Twoją aktywność po określonym czasie lub ilości zamówień wydajemy Kartę Stałego Klienta, która gwarantuje otrzymanie wielu zniżek i rabatów.

Terminy realizacji – druk zdjęć

Kiedy otrzymam wydrukowane zdjęcia?

Zamówienia realizujemy w dwóch trybach – jest to tryb czasowy Standard (zwykle zamówienie można odebrać jeszcze tego samego dnia lub następnego) oraz tryb czasowy Eco (2-3 dni robocze). Jeśli zdecydujesz się na tryb Eco otrzymasz niższe ceny.

Pytania ogólne – druk zdjęć

Jakie są różnice między papierem błyszczącym, a matowym?

Zdjęcia na papierze błyszczącym odbijają światło oraz widoczne są znacznie bardziej odciski palców względem papieru matowego. Papier błyszczący raczej nie powinien być stosowany do ramek gdyż nie dość, że odbija światło, to może z czasem przykleić się do szyby. Zwłaszcza jest to możliwe przy zdjęciach w ramkach, które są wystawione na miejsca wyjątkowo słoneczne. Zdjęcia na papierze błyszczącym są wg naszych klientów określane jako bardziej wyraźne i kontrastowe. Szczególnie znajdują zastosowanie w albumach fotograficznych.

Papier matowy mniej odbija światło, odciski palców są mniej widoczne. Takie wydruki idealnie nadają się do ramek lub drukowania w większych formatach. Ponadto papier matowy jest mniej podatny na uszkodzenia.

Chcę przyciąć zdjęcie aby usunąć niechciane elementy na zdjęciu – jak to zrobić?

Jeżeli zdecydujesz się na przycięcie pamiętaj aby zachować proporcje boków. W innym przypadku zdjęcie nie będzie pasowało do typowych formatów (np 10×15, 13×18, 15×21 itd.) co ostatecznie może doprowadzić do jeszcze większego przycięcia przed wydrukiem lub pozostawienia białych pasków. W obu przypadkach może to być niepożądany efekt. Napisz do nas załączając wybrane zdjęcie – pomożemy znaleźć dla Ciebie najlepsze rozwiązanie.

Czy moje zdjęcie nadaje się do druku na fotoobrazie?

Jesteśmy w stanie ocenić czy dany plik fotograficzny nadaje się do druku w dużym formacie. Abyśmy mogli ocenić takie zdjęcie, prześlij je do nas na e-mail z odpowiednim zapytaniem.

Ponadto weź pod uwagę, że drukując zdjęcia wielkości 70×100 lub 100×150 cm zwykle ogląda się je nie podchodząc bezpośrednio pod sam wydruk. Dodatkowo struktura płótna ma to do siebie, że delikatnie ukrywa niedoskonałości zdjęcia. Wiele razy za zgodą klienta drukowaliśmy zdjęcia o niskich rozdzielczościach, które w przypadku druku na papierze fotograficznym mogłyby nie wyglądać tak dobrze jak w przypadku druku foto obrazów.

Czy otrzymam rabat przy druku większej ilości zdjęć?

Tak, choć warto zaznaczyć, że najszybciej otrzymasz Kartę Stałego Klienta jeśli zamówienia będziesz składać poprzez panel zamówień druku zdjęć, w którym widzimy Twoją aktywność.


Kolaże ze zdjęć

Ile plików potrzebnych jest do wykonania projektu kolażu?

Ilość zdjęć wymaganych do zaprojektowania kolażu zależna jest od ostatecznego formatu wydruku oraz zastosowanego kształtu. Do wyboru oferujemy kolaż ze zdjęć wypełniający całą powierzchnię druku lub możemy zaproponować utworzenie kształtu serca, koła lub cyfry.

Przy projektach, które wypełniają całą powierzchnię wydruku, wymagane są minimum 4 zdjęcia natomiast w przypadku serca, koła, cyfr, zalecamy minimum 30 zdjęć. Najładniej wyglądają kolaże przy użyciu 70-120 zdjęć.

Istotną korzyścią w przypadku kolaży jest fakt, że nie wymagają one wysokiej jakości plików, co umożliwia wykorzystanie większości zdjęć z telefonów.

Czy zobaczę projekt kolażu ze zdjęć przed jego wydrukowaniem?

Tak, zawsze przesyłamy do wglądu pomniejszony projekt. Następnie po akceptacji przystępujemy do druku.

W jakiej formie mogę otrzymać kolaż ze zdjęć?

Kolaż możemy przekazać np tylko w wersji cyfrowej jak i wydrukowanej. Do wyboru mamy druk na papierze fotograficznym, druk foto podklejony na piankę lub w formie płótna naciągniętego na drewnianą ramę, czyli fotoobrazu.

Ile trwa przygotowanie kolażu? Kiedy otrzymam wydruk?

Przeważnie mieścimy się w ciągu 24 godzin od otrzymania kompletu zdjęć. Czasy realizacji podane są przy cennikach w zależności od formatu i rodzaju podłoża.


Sesje fotograficzne

Terminy i czas realizacji

Jak mogę umówić się na sesję?

Aby maksymalnie uprościć formę umawiania się możesz umówić się na termin sesji telefonicznie, e-mailowo lub poprzez formularze dostępne na tej stronie w zależności od tego jaka sesja Cię interesuje.

Ile czasu wcześniej trzeba umawiać się na sesję w studio?

Wiele zależy od okresu w jakim otrzymamy zapytanie. Najbardziej oblegany jest okres przedświąteczny (od listopada do końca grudnia) i tutaj zalecamy z dwu, a nawet z trzytygodniowym wyprzedzeniem dokonać rezerwacji terminu. Zwykle jednak można umówić się jeszcze tego samego dnia lub następnego.

Ile czasu wcześniej trzeba umawiać się na sesję w plenerze lub fotografię wnętrz?

Staramy się zawsze umówić na pierwszy możliwy termin. Czasem jest to jeden dzień, a czasem nawet tydzień. Wiele zależy od charakteru sesji oraz okresu w jakim występuje zapytanie. Zdarza się, że w przypadku sesji wyjazdowych w okresie letnim czas oczekiwania jest nieco wydłużony.

Ile trwa sesja w studio?

W zależności od typu sesji może ona trwać od 15 minut do nawet 2 godzin. Czynnikiem decydującym jest ostateczna wymagana ilość zdjęć oraz charakter sesji.

Czy zdjęcia z sesji otrzymam od razu na miejscu po ich wykonaniu?

Wybrane zdjęcia przechodzą drugi etap – obróbkę. Jest ona wykonywana w ciągu 1-5 dni roboczych lub wg indywidualnych ustaleń. Po jej wykonaniu skontaktujemy się z Tobą w celu ich przekazania. Tym samym jeśli pakiet zawierał wydruki, fotoksiążkę, fotoobraz lub inne materiały drukowane również wyznaczamy termin ich odbioru gdyż każdy z produktów ma inny czas realizacji. Możesz natomiast jeszcze przed odebraniem fotoskiążki itp. cieszyć się w pełni wymiarowymi zdjęciami.

Pytania ogólne – sesje fotograficzne

Czy zdjęcia z sesji otrzymam w dużej rozdzielczości?

Tak, zdjęcia przekazujemy w dużej rozdzielczości. Każdy plik nadaje się do druku w dużych formatach.

Czy otrzymam również drukowane zdjęcia z sesji?

W zależności od tego, który pakiet wybierzesz, otrzymasz tyle zdjęć wydrukowanych, ile jest przewidzianych w ofercie. Istnieje również domówienia kolejnych wydruków zgodnie z cennikiem druku zdjęć.