Często zadawane pytania – FAQ

Zdjęcia do dokumentów

Jeśli potrzebujesz wykonać zdjęcie do dokumentów w 10 minut, a jesteś w okolicy naszego zakładu fotograficznego w Gdańsku na ul. Świętokrzyskiej 60, przejdź na stronę zdjęcia do dokumentów.

Ile potrzebnych jest zdjęć do dowodu osobistego?

  • wg informacji z dnia 12 czerwca 2018 wymagane jest jedno zdjęcie do złożenia w Urzędzie Miasta wniosku o wydanie dowodu osobistego
  • wniosek o wydanie dowodu złożyć można również przez internet – przy wykonaniu zdjęcia w naszym zakładzie fotograficznym poproś o dostęp do zdjęcia w pliku cyfrowym przygotowanym wg wymogów Urzędu

Ile potrzebnych jest zdjęć do paszportu?

  • wg informacji z dnia 12 czerwca 2018 wymagane jest jedno zdjęcie do złożenia wniosku w Urzędzie Paszportowym (choć z naszych informacji wynika, że pobierane są dwa na czas wyrobienia paszportu, a przy odbiorze jedno ze zdjęć jest zwracane)
  • nie ma możliwości złożenia wniosku przez internet

Ile potrzebnych jest zdjęć do prawa jazdy?

  • wg informacji z dnia 12 czerwca 2018 wymagane jest jedno zdjęcie do złożenia wniosku o wydanie prawa jazdy

Czy zdjęcie do paszportu jest takie samo jak do dowodu osobistego i prawa jazdy?

  • Tak, to jest to samo zdjęcie

Czy mogę otrzymać plik cyfrowy wykonanego zdjęcia do dokumentów na e-mail?

  • zgodnie z wymogami RODO nie przesyłamy już zdjęć na e-mail natomiast istnieje możliwość otrzymania kodowanego dostępu do pliku na specjalnie do tego celu zabezpieczonym serwerze

Czy na zdjęcie do dowodu lub innych zdjęć do dokumentów trzeba się umawiać?

  • Na zdjęcia do dokumentów nie trzeba się umawiać – usługa przeważnie wykonywana jest w ciągu 10 minut w godzinach otwarcia naszego zakładu fotograficznego w Gdańsku na ul. Świętokrzyskiej 60

Czy można wykonać zdjęcia do dowodu lub paszportu noworodkowi?

  • Tak, wykonujemy zdjęcia osobom w każdym wieku – mamy w naszym studio przygotowane specjalne akcesoria wspomagające wykonanie zdjęć do dokumentów noworodkom.

Druk zdjęć

Czy mogę wysłać zdjęcia do druku na e-mail?

Tak, można do nas przesłać zdjęcia poprzez e-mail natomiast zachęcamy do składania zamówień przez nasz panel dostępny pod tym linkiem. Ponadto składając zamówienie w ten sposób, kolejne zamówienia sumują się, a Ty zbliżasz się w ten sposób do otrzymania Karty Stałego Klienta, która uprawnia do wielu zniżek.

Czy mogę wydrukować zdjęcia z telefonu?

Tak, jest to możliwe jednak pliki należy przesłać do nas na e-mail lub skorzystać z panelu zamówień dostępnego również na urządzenia przenośne. Nie podłączamy telefonów bezpośrednio do komputera.

Czy aby wydrukować zdjęcia mogę przyjść do punktu z pendrive?

Tak, możemy przyjąć zamówienie na pendrive. Zdjęcia są kopiowane na czas realizacji zamówienia, a pendrive oddajemy w dniu jego przyjęcia.

Czy mogę złożyć zamówienie na druk zdjęć przez internet?

Zdecydowanie jest to najlepszy sposób złożenia zamówienia. Należy przejść na stronę internetową z panelem zamówień druku zdjęć (dostępny na komputery i urządzenia przenośne). Następnie jednorazowo założyć konto i postępować wg kolejnych kroków aby złożyć zamówienie. Widząc Twoją aktywność po określonym czasie lub ilości zamówień wydajemy Kartę Stałego Klienta, która gwarantuje otrzymanie wielu zniżek i rabatów.

Kiedy otrzymam wydrukowane zdjęcia?

Zamówienia realizujemy w dwóch trybach – jest to tryb express (zwykle zamówienie można odebrać jeszcze tego samego dnia lub następnego) oraz tryb standard (2-3 dni robocze). Jeśli zdecydujesz się na tryb standard otrzymasz niższe ceny.

Jakie są różnice między papierem błyszczącym, a matowym?

Zdjęcia na papierze błyszczącym odbijają światło oraz widoczne są znacznie bardziej odciski palców względem papieru matowego. Papier błyszczący raczej nie powinien być stosowany do ramek gdyż nie dość, że odbija światło, to może z czasem przykleić się do szyby. Zwłaszcza jest to możliwe przy zdjęciach w ramkach, które są wystawione na miejsca wyjątkowo słoneczne. Zdjęcia na papierze błyszczącym są wg naszych klientów określane jako bardziej wyraźne i kontrastowe. Szczególnie znajdują zastosowanie w albumach fotograficznych.

Papier matowy mniej odbija światło, odciski palców są mniej widoczne. Takie wydruki idealnie nadają się do ramek lub drukowania w większych formatach. Ponadto papier matowy jest mniej podatny na uszkodzenia.

Chcę przyciąć zdjęcie aby usunąć niechciane elementy na zdjęciu – jak to zrobić?

Jeżeli zdecydujesz się na przycięcie pamiętaj aby zachować proporcje boków. W innym przypadku zdjęcie nie będzie pasowało do typowych formatów (np 10×15, 13×18, 15×21 itd.) co ostatecznie może doprowadzić do jeszcze większego przycięcia przed wydrukiem lub pozostawienia białych pasków. W obu przypadkach może to być niepożądany efekt. Napisz do nas załączając wybrane zdjęcie – pomożemy znaleźć dla Ciebie najlepsze rozwiązanie.

Czy moje zdjęcie nadaje się do druku na fotoobrazie?

Jesteśmy w stanie ocenić czy dany plik fotograficzny nadaje się do druku w dużym formacie. Abyśmy mogli ocenić takie zdjęcie, prześlij je do nas na e-mail z odpowiednim zapytaniem.

Ponadto weź pod uwagę, że drukując zdjęcia wielkości 70×100 lub 100×150 cm zwykle ogląda się je nie podchodząc bezpośrednio pod sam wydruk. Dodatkowo struktura płótna ma to do siebie, że delikatnie ukrywa niedoskonałości zdjęcia. Wiele razy za zgodą klienta drukowaliśmy zdjęcia o niskich rozdzielczościach, które w przypadku druku na papierze fotograficznym mogłyby nie wyglądać tak dobrze jak w przypadku druku foto obrazów.

Czy otrzymam rabat przy druku większej ilości zdjęć?

Tak, choć warto zaznaczyć, że najszybciej otrzymasz Kartę Stałego Klienta jeśli zamówienia będziesz składać poprzez panel zamówień druku zdjęć, w którym widzimy Twoją aktywność.