Zdjęcie do paszportu

Zdjęcie do paszportu

Zdjęcie do paszportu jest tą samą fotografią, która wykorzystywana jest do prawa jazdy i dowodu osobistego. Jeśli w ciągu maksymalnie ostatnich sześciu miesięcy, masz za sobą wykonanie takich zdjęć, nie musisz wykonywać ich kolejny raz. Wg przepisów, taka fotografia jest ważna 180 dni, od momentu jej wykonania.

Jeśli posiadasz takie zdjęcia w wersji cyfrowej, prześlij nam plik do wydrukowania. Sprawdzimy również, czy Twoje zdjęcie będzie aktualne z obecnymi wymogami zdjęć paszportowych.

Jeśli nie posiadasz pliku, a jedynie wydrukowane zdjęcie i jest ono w dobrym stanie (nie jest porysowane itp.), możemy je zeskanować, wyretuszować i wydrukować w wymaganej przez Ciebie ilości. Aktualny cennik druku zdjęć do paszportu (kliknij).

Najważniejsze informacje:

 • zdjęcia paszportowe wykonamy dla Ciebie w 10 minut
 • masz gwarancję otrzymania poprawnej fotografii, zgodnej z aktualnymi przepisami
 • możesz otrzymać dodatkowo plik cyfrowy i powielać zdjęcie wielokrotnie (również do innych dokumentów, np dowód osobisty i prawo jazdy) – dostęp do zdjęcia masz tylko Ty

30-dniowa GWARANCJA ZADOWOLENIA

Dajemy Ci 30-dniową gwarancję.
Jeśli w ciągu 30 dni od momentu wykonania fotografii, uznasz, że wykonując ją dla Ciebie, nie spełniliśmy Twoich oczekiwań – zwrócimy Ci pieniądze za wykonaną usługę.

Jak przygotować się do wykonania zdjęcia do dowodu

Przygotowanie dla osoby dorosłej

 1. Fotografia skadrowana jest powyżej ramion. Oznacza to, że widoczna jest szyja oraz minimalna ilość dekoltu. Ubiór nie ma aż tak dużego znaczenia, przy wykonaniu zdjęć do dowodu.
 2. Wszelkie ozdoby (np kolczyki), w obrębie owalu twarzy (brwi, nos, wargi), nie są dozwolone.
 3. Fotografia nie może być wykonana z uśmiechem. Dopuszczalny jest bardzo delikatny uśmiech „oczami” 😉
 4. Zalecamy upiąć włosy w taki sposób, aby nie zasłaniały one owalu twarzy. Grzywka nie może zasłaniać brwi, a czoło powinno być częściowo widoczne.
 5. W przypadku Pań:
  • dozwolone są małe kolczyki, nie wchodzące w owal twarzy
  • zalecamy wykonać delikatny makijaż
 6. W przypadku dzieci:
  • zalecamy ubrać ładną, górną część stroju, ponieważ będzie ona widoczna na fotografii
  • u małych dzieci dopuszczalny jest uśmiech
  • w przypadku noworodka, oczy muszą być otwarte (dziecko nie może spać)

Składanie wniosku o wydanie paszportu

Przy składaniu wniosku o wydanie paszportu potrzebne są dwa zdjęcia biometryczne w formacie 3,5 x 4,5 cm. Wg informacji urzędowych, wystarczy Ci jedna sztuka. To z resztą w ostateczności jest prawdą. Jednak w momencie składania wniosku, pobierane są zwykle dwa zdjęcia. Jedno zdjęcie do paszportu, drugie zdjęcie do zachowania porządku w urzędzie. Przy odbieraniu paszportu jedno ze zdjęć jest zwracane.

Na dzień dzisiejszy (aktualizacja 2019.02.25) nie ma możliwości składania wniosków przez internet o wydanie paszportu.