Zdjęcia do dowodu

Zdjęcia do dowodu osobistego

Zdjęcia do dowodu osobistego są tą samą fotografią, która wykorzystywana jest do paszportu i prawa jazdy. Jeśli w ciągu maksymalnie ostatnich sześciu miesięcy, masz za sobą wykonanie takich zdjęć, nie musisz wykonywać ich ponownie. Wg przepisów, taka fotografia jest ważna 180 dni od momentu jej wykonania.

Jeśli posiadasz takie zdjęcia w wersji cyfrowej, prześlij nam plik do wydrukowania. Sprawdzimy również, czy Twoje zdjęcie będzie aktualne z obecnymi wymogami.

Jeśli nie posiadasz pliku, a jedynie zdjęcie wydrukowane i jest ono w dobrym stanie (nie jest porysowane itp.), możemy je zeskanować, wyretuszować i wydrukować w wymaganej przez Ciebie ilości. Aktualny cennik druku zdjęć do dowodu (kliknij).

Najważniejsze informacje:

 • zdjęcia do dowodu wykonamy dla Ciebie w 10 minut
 • masz gwarancję otrzymania poprawnej fotografii, zgodnej z aktualnymi przepisami
 • możesz otrzymać dodatkowo plik cyfrowy i powielać zdjęcie wielokrotnie (również do innych dokumentów, np paszport, prawo jazdy)

30-dniowa GWARANCJA ZADOWOLENIA

Dajemy Ci 30-dniową gwarancję.
Jeśli w ciągu 30 dni od momentu wykonania fotografii, uznasz, że wykonując ją dla Ciebie, nie spełniliśmy Twoich oczekiwań – zwrócimy Ci pieniądze za wykonaną usługę.

Jak przygotować się do wykonania zdjęcia do dowodu

Przygotowanie dla osoby dorosłej

 1. Fotografia skadrowana jest powyżej ramion. Oznacza to, że widoczna jest szyja oraz minimalna ilość dekoltu. Ubiór nie ma aż tak dużego znaczenia, przy wykonaniu zdjęć do dowodu.
 2. Wszelkie ozdoby (np kolczyki), w obrębie owalu twarzy (brwi, nos, wargi), nie są dozwolone.
 3. Fotografia nie może być wykonana z uśmiechem. Dopuszczalny jest bardzo delikatny uśmiech „oczami” 😉
 4. Zalecamy upiąć włosy w taki sposób, aby nie zasłaniały one owalu twarzy. Grzywka nie może zasłaniać brwi, a czoło powinno być częściowo widoczne.
 5. W przypadku Pań:
  • dozwolone są małe kolczyki, nie wchodzące w owal twarzy
  • zalecamy wykonać delikatny makijaż
 6. W przypadku dzieci:
  • zalecamy ubrać ładną, górną część stroju, ponieważ będzie ona widoczna na fotografii
  • u małych dzieci dopuszczalny jest uśmiech
  • w przypadku noworodka, oczy muszą być otwarte (dziecko nie może spać)

Składanie wniosku o wydanie dowodu osobistego

Poza tradycyjnym złożeniem wniosku osobiście w urzędzie miasta, istnieje również możliwość złożenia wniosku on-line o wydanie dowodu osobistego. Jeżeli potrzebujesz zdjęcie do dowodu do takiego wniosku, powiedz nam o tym przy jego odbiorze, a otrzymasz dostęp do swojej fotografii na specjalnie do tego wyznaczonym bezpiecznym serwerze. Dostęp do pliku masz tylko Ty. Jest to zgodne z przepisami RODO.

Tu możesz sprawdzić jak możesz złożyć wniosek o wydanie dowodu osobistego.

Przy tradycyjnym składaniu wniosku, wymagane jest jedno zdjęcie papierowe w formacie 3,5 x 4,5 cm. Obecnie, zdjęcie do dowodu, można wykorzystać również w paszporcie i prawie jazdy jednak nie może być ono starsze niż pół roku od wykonania. Aktualizacja z dnia 2019.02.25

Przydatne informacje – FAQ

Czy na zdjęciu mogę mieć soczewki kontaktowe lub okulary?

W przypadku noszenia okularów korekcyjnych, nie musisz ich zdejmować do zdjęcia, jeśli oprawki nie przysłonią Twoich oczu, a w szkłach nie pojawi się odbicie światła. Z racji obecnej mody, wiele modeli oprawek, uniemożliwia prawidłowe wykonanie fotografii. Biorąc pod uwagę, że zapis ten w wymogach nie jest precyzyjnie określony, zalecamy zdjąć okulary przed wykonaniem fotografii.

Z soczewkami kontaktowymi jest nieco prościej. Jeśli nie zmieniają one koloru i kształtu oczy, możesz mieć je założone.

Wyjątek stanowią nabyte lub wrodzone wady wzroku. W takiej sytuacji można na zdjęciu mieć ciemne okulary. Należy jednak dołączyć orzeczenie o niepełnosprawności lub stopniu niepełnosprawności.

Broda, wąsy, zarost

Pamiętaj, że dokument jest dla Ciebie, a zdjęcie ma ułatwić rozpoznanie Cię na nim. Teoretycznie można wykonać zdjęcie w zaroście, jednak może to utrudnić późniejsze przejście przez granicę lub inne czynności związane z „wylegitymowaniem” 😉 Zalecamy więc przed zdjęciem ogolić się.

Nakrycie głowy

Nakrycie głowy dopuszczalne jest tylko wtedy, gdy wymaga tego od Ciebie Religia. W takiej sytuacji do wniosku o wydanie dowodu, dołącz zaświadczenie potwierdzenie przynależności do wspólnoty wyznaniowej.